суббота, 12 марта 2016 г.

Урок № 1
Тема: Технологія виготовлення об’ємної іграшки на основі помпона.
Практична робота: Технологія виготовлення помпона.
Мета:  навчальна  - формування  поняття про об’ємну іграшку;               
                                   - забезпечення засвоєння технології виготовлення
                                     помпона;
               розвиваюча - розвиток  моторних навичок, координації та швидкості
                                      рухів під час виготовлення помпона;
               виховна        - виховання культури  праці та любові до праці.
Матеріально-технічне оснащення уроку: зразки,  ескізи, фотографії іграшок, таблиця  «Виготовлення помпона»,  інструкційна карта «Виготовлення помпона», матеріали «Історія походження м’якої іграшки».
Інструменти та матеріали: картон, ножиці, простий олівець, гумка, пряжа вовняна або синтетична, товста голка №7 або №8.
Міжпредметні зв’язки:  образотворче мистецтво – зображення тварин,
геометрія – геометричні фігури (куля).
Тип уроку:  комплексне використання знань та способів діяльності    
(комбінований).
Основні поняття: помпон, викрійка, куля.
Структура уроку
1.Організаційно-підготовчий етап – 1 хв
2.Актуалізація опорних знань та вмінь учнів – 3 хв
3.Мотивація навчальної діяльності – 1 хв
4.Оголошення, подавання теми уроку – 1 хв
5.Повідомлення очікуваних навчальних результатів для учнів на урок – 2 хв
6.Вивчення нового матеріалу – 8 хв
7.Осмислення учнями нового матеріалу – 2 хв
8.Формування умінь та навичок. Практична робота – 12  хв
9.Підведення підсумків уроку – 4 хв
10.Рефлексія –3 хв
11.Домашнє завдання – 2 хв
12.Прибирання робочого місця – 1хв
Хід уроку
1. Організаційно-підготовчий етап
o   перевірка наявності учнів;
o   наявність спеціального одягу у дітей;
o   готовність учнів до уроку;
o   підготовка робочих місць.
2. Актуалізація опорних знань та умінь учнів
- Що вам відомо про іграшку?
- Які є види сучасних іграшок?
- Чи доводилося вам бачити старовинні іграшки?
- Чи доводилося вам чути назви  «Леля» чи  «Ляля»?
 - Чи відома вам історія виникнення назви « лялька»?
  - Що таке помпон?
  - На що він схожий? (На кулю)                                                                                           
  - Чи є у нього об’єм?                                                                                                   
  - Чи доводилося вам бачити або виготовляти іграшки на основі помпонів?     
  - Як будуть називатися такі іграшки? (Об’ємні).
3. Мотивація навчальної діяльності
     Сьогодні ми дізнаємося  про історію походження ляльки або іграшки. Почнемо виготовляти об’ємну іграшку на основі помпонів.  Для цього потрібно знати технологію виготовлення  помпона.
4. Оголошення , подавання теми та мети уроку
Об’ємна іграшка на  основі помпона. Технологія виготовлення помпона.
5. Повідомлення очікуваних навчальних результатів для учнів на урок:
* учні повинні знати:   історію виникнення іграшки,  технологію виготовлення помпона, правила безпечної праці при роботі з ножицями, правила організації  робочого місця.
* учні повинні вміти: виготовляти помпон,  організовувати робоче місце, дотримуватись правил безпечної праці та санітарно-гігієнічних вимог.
6.  Вивчення нового матеріалу
6.1.          Розповідь  учителя. (Додаток А. Історія виникнення ляльки)
6.2.          Бесіда вчителя.
- Яку роль відіграє іграшка у вашому житті?
      Іграшка постійний супутник нашого життя. Вона знайомить нас із навколишнім світом, пробуджує думку, фантазію, виховує почуття. І навіть коли діти стають підлітками, вони з радістю беруться за виготовлення іграшки, щоб створити свою іграшку-мрію. Такою лялькою можуть бути об’ємні іграшки на основі помпонів. Не беріться одразу за складну роботу. Починайте  з найпростіших іграшок. По-перше, у вас виробляться певні навички, без яких не зробити складної іграшки, а по-друге, ви не розчаруєтесь, якщо одразу щось не буде виходити. І ми також не будемо спочатку братися за складну роботу по виготовленню іграшок. Отже, почнемо з простого.
6.3.         Демонстрація іграшок, виготовлених на основі помпонів.
(Додаток Б.Фотографія іграшок, які виготовлені на основі помпонів)
- З якого матеріалу виготовлені іграшки?
- Яку форму вони мають? (Форму кулі)
- Що  мають іграшки спільного та чим  відрізняються один від одного?
- Які ви бачите деталі оздоблення у іграшок?
- На основі чого зроблені іграшки? (На основі помпона)
- Чи доводилося вам бачити як виготовляється помпон?
- З якого матеріалу робиться помпон?
6.4. Ознайомлення учнів з інструментами та матеріалами.
       Для роботи нам потрібні такі матеріали: пряжа вовняна або синтетична,
картон, кружечки з картону для помпонів (2 шт.), а також інструменти:
простий олівець,  гумка, ножиці, голка №7 або №8 («циганка»).

6.5.         Організація робочого місця, санітарно-гігієнічні вимоги, безпека праці.
Повторити правила безпечної праці при виконанні ручних робіт.
7.        Осмислення учнями нового матеріалу
- Коли виникли перші ляльки?
- Що означає слово «Лялька»?
-З якого матеріалу у давнину виготовляли ляльки?
- Що таке помпон?
-З якого матеріалу виготовляють пухнасті кульки або помпони?
8. Формування умінь та навичок
Практична робота
Виготовлення помпона
1)    Аналіз завдань практичної роботи.
Розглянути інструкційну карту «Виготовлення помпона». (Додаток В)
2)    Показ виконання операцій вчителем.
3)    Забезпечення учнів необхідними інструментами та матеріалами.
4)    Безпека праці під час виконання роботи  з ножицями та голкою.
5)    Самостійне виконання завдань практичної роботи.
6)    Контроль вчителя з метою виявлення недоліків  у знаннях та уміннях учнів.
7)    Поточний інструктаж (індивідуальний та груповий).
8)    Самоконтроль та взаємоконтроль учнів.
9.Підведення підсумків уроку:
а) демонстрація кращих робіт учнів;
б) аналіз допущених помилок  та шляхи їх усунення;
в) оцінювання практичної роботи, мотивування оцінок.
10. Рефлексія
- Про що ви дізналися на уроці?
- Що навчилися робити?
- Де ще можна застосувати помпон? (При виготовленні українських  костюмів,пончо, кептариків,  оздобленні одягу тощо)
11.  Домашнє завдання:
1) Закінчити  виготовлення помпона. Надати йому форму пухнастої кульки,
підстригти нитки так, щоб всі ворсинки помпона були однакової довжини;
2)  Підготувати картон, простий олівець, альбомні листки, гумку, лінійку;
3) Знайти цікаві матеріали з історії виникнення та розвитку м’якої  іграшки , а також про сучасну іграшку. Це можуть бути фотоматеріали, малюнки, вирізки з різноманітних джерел: Інтернет, журнали, книги.
12. Прибирання робочого  місця, майстерні.


Комментариев нет:

Отправить комментарий